سنـگ شناســی

سنگ شناسی ( گوهر شناسی ) و سنگ درمانی

سنگ شناسی ( گوهر شناسی ) و یا همان سنگ درمانی و خواص سنگ های قیمتی نام علمی است که سنگ درمانگران و گوهر شناسان، بر علم ریشه شناسی، طبقه بندی و خواص درمانی سنگ ها گذاشته اند.
علم سنگ شناسی ریشه ای شش هزار ساله دارد و امروزه تحت نام (Gem Therapy) به عنوان یکی از رشته های طب مکمل معرفی و طبقه بنده می شود.

لیست مقالات دسته سنگ شناسی

بیشتر افراد از خواص درمانی سنگ ها چیزی نمی‌دانند. باید گفت که سنگ ها تنها برای زیبایی نیستند و خواص و تاثیرات زیادی را می‌توانند به همراه داشته باشند که خواص درمانی یکی از این موارد است که در مقالات جواهرمال مطرح شده و مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است.

سنگ شناسی و ناگفته های آن!

شاید تا بحال انواع مختلفی از سنگ های قیمتی را از نزدیک دیده باشید، اما با موضوع سنگ شناسی و یا سنگ درمانی آشنایی نداشته اید!

آیا می‌دانستید که بسیاری از همین سنگ ها خواص غیر قابل باوری دارند؟
خواصی که حتی می‌توان به عنوان یک معجزه از آن یاد کرد؟
خواصی که می‌تواند تاثیرات زیادی بر زندگی فردی داشته باشد که از آن سنگ نگهداری می‌کند.

سنگ شناسی از آن دسته رشته هایی است که با علاقه‌مندان زیادی روبرو نمی‌شود. این موضوع یک دلیل بیشتر ندارد، اینکه افراد عادی هنوز با انرژی ها و خواص سنگ ها آشنا نیستند. و به بیشتر سنگ ها به عنوان یک جسم بی‌اهمیت و بی‌ارزش نگاه می‌کنند.

بیشتر افراد تنها به بعضی از سنگ ها به دلیل زیبایی و گران قیمت بودن آن است که توجه می‌کنند. انرژی هایی در این جسم سخت و محکم وجود دارد که برای بسیاری از افراد که برای اولین بار با این موضوع روبرو میشوند، غیرقابل باور است.

ما قصد داریم که دید شما را به سنگ هایی که می‌توانند خواص ویژه‌ای داشته باشند، تغییر دهیم و بگوییم که تنها از سنگ ها برای زیبایی و جواهرات استفاده نمی‌شود. و می‌تواند کاربرد های فراتری مانند خواص درمانی نیز داشته باشند؛ پس با ما همراه باشید.

آیا تا بحال درباره سنگ درمانی چیزی شنیده اید؟

سنگ درمانی در ابتدا برای افرادی که با آن آشنا نیستند کمی عجیب و خرافاتی به نظر میرسد. اما باید گفت که تحقیقات و مطالعات علمی زیادی در زمینه سنگ شناسی، امروزه روی انواعی از سنگ ها صورت گرفته و به وضوح نشان می‌دهد که تعدادی از سنگ ها می‌توانند خواص درمانی ویژه‌ای را به همراه داشته باشند.

این حقیقت را حتی می‌توانید از پدربزرگ ها و مادربزرگ ها که معمولا انگشترهایی با سنگ های زیبا به دست دارند سوال کنید.
حرف این بزرگان می‌تواند مهر تایید بر این تحقیقات باشد. حالا چرا از قدیمی ها بپرسیم؟
زیرا یکی از شیوه های درمانی است که از دیرباز در میان مردم رواج داشته و در گذشته این موضوع اهمیت زیادی نسبت به امروزه داشته است.

سنگ شناسی و سنگ درمانی بیشتر در چین و هندوستان و روم باستان رواج داشته. در ایران باستان هم بسیار مورد استفاده طبیبان گذشته بوده است. این نشان از قدمت بالای سنگ شناسی است.