مقالات عمومی

همه چیز درباره انگشتر حضرت سلیمان (ع)

داستان انگشتر حضرت سلیمان

انگشتر حضرت سلیمان (ع) میراث به‌جامانده آن حضرت و پدرش داوود نبی و نشانه نبوت و قدرت ایشان است که به گفته برخی انگشتر سلیمان نسل به نسل به پیامبران بعدی و بعد از آن به امامان شیعیان و در آخر به امام زمان (عج) رسیده است. درباره این انگشتر حکایت‌های بسیاری وجود دارد و قوم بنی اسرائیل نیز این انگشتر را میراث اجداد خود می‌دانند. در این مطلب با ما همراه باشید تا درباره داستان انگشتر حضرت سلیمان در قرآن و روایات و یا اینکه در کجاست و متن دعای این انگشتر چیست و عکس واقعی آن اطلاعاتی کسب کنید.

انگشتر حضرت سلیمان چیست

داستان انگشتر جادویی حضرت سلیمان جزو رمزآلودترین و خاص‌ترین داستان های تاریخ است که به گفته گذشتگان این انگشتر دارای قدرت ماوراالطبیعه بوده و به همین دلیل برای به دست آوردن آن علاوه بر آدمیان در میان اجنه و شیاطین نیز دعوا بوده، زیرا این انگشتر توانایی مسخ کردن شیاطین و اجنه را دارد و مالک آن توانایی تسلط بر قدرت‌های خارق‌العاده را داشت. از دیگر ویژگی‌های انگشتر سلیمان دارا بودن بزرگ‌ترین طلسم‌ها، احضار جن و روح، حرف زدن با حیوانات و تسلط بر شیاطین است.

انگشتر حضرت سلیمان

اطلاعاتی درباره انگشتر حضرت سلیمان

درباره انگشتر حضرت سلیمان در قرآن و روایات

درباره داستان انگشتر حضرت سلیمان در قرآن در آیاتی از سوره انبیا، سوره سبا و سوره نمل اشاره‌هایی شده است و در کل نام انگشتر سلیمان 17 بار در قرآن ذکر شده است. طبق روایاتی که در قرآن وجود دارد خداوند در قرآن به مواهب و ویژگی‌های این انگشتر پرداخته که از جمله آن‌ها می‌توان به، علم و حکمت، آشنایی با زبان پرندگان، تسخیر باد، فرمانروایی بر اجنه و شیاطین و دارا بودن ملک و حکومت گسترده اشاره کرد.

داستان انگشتر حضرت سلیمان

روزی حضرت سلیمان انگشتر را به کنیز خود امانت می‌دهد و یکی از اجنه که خود را به شکل حضرت سلیمان درآورده به نزد امینه (کنیز) آمده و انگشتر را از او گرفته و به دست می‌کند و بعد از آن به جای سلیمان بر تخت پادشاهی می‌نشیند. این جن تا 40 روز بر تخت سلیمان پادشاهی کرد و پس از آن فرشته‌ای آمده و او را از تخت به زیر کشید و آن جن هم انگشتر را در دریا انداخت. انگشتر توسط ماهی بلعیده شد، اما همان روز ماهی به دست سلیمان افتاد و حضرت بعد از شکافتن شکم ماهی انگشتر را یافت و به دست کرد اما به شهر بازنگشت و اهالی شهر که از ماجرا باخبر شدند به دنبال حضرت رفته و ایشان را برگردانده و انگشتر بار دیگر به سلیمان بازگشت و ایشان به تخت پادشاهی نشستند.

انگشتر حضرت سلیمان در کجاست

تا به امروز کسی این انگشتر را پیدا نکرده و در حال حاضر محل مشخصی برای آن وجود ندارد و کسی نمی‌داند که واقعاً انگشتر حضرت سلیمان در کجاست. به گفته برخی بزرگان شیعه این انگشتر در حال حاضر نزد حضرت مهدی (عج) است. برخی نیز معتقد هستند که انگشتر از زمان‌های دور در جایی عمیق در قلمرو واتیکان پنهان شده و توسط یکی از پاپ‌های واتیکان که دارای قدرت خارق‌العاده‌ای است محافظت می‌شود.

عکس واقعی انگشتر حضرت سلیمان وجود ندارد!

عکس واقعی انگشتر سلیمان

تا به حال کسی عکس واقعی انگشتر حضرت سلیمان را ندیده، اما برخی بر این باور هستند که این انگشتر دارای ظاهری ساده با سنگ یشم یا عقیق سرخ است. برخی نیز ظاهر این انگشتر را بسیار عجیب توصیف کرده‌اند و معتقدند که دارای چهار سنگ قیمتی کوچک حول یک سنگ بزرگ بیضی شکل است. البته اسناد زیادی هم وجود دارد که در روی این انگشتر نام اعظم و اسما الهی حک شده و جنس انگشتر از نقره و نگین‌ آن از یاقوت یعنی انگشتر نقره یاقوت است.

متن دعای انگشتر حضرت سلیمان

در مورد متن دعای انگشتر حضرت سلیمان روایت‌های بسیاری ذکر شده است، ابن عساکر روایت کرده که روی انگشتر «لا اله الا الله وحده لاشریک له محمد رسول الله» نوشته شده و امام رضا (ع) فرمودند که روی این انگشتر متنی چنین نوشته شده است: « منزه است خدایی که جنیان را با کلمات خود لجام کرد.» هم‌چنین در روایتی دیگر از کتاب ینابیع‌الموده ذکر شده که روی آن انگشتر نام اعظم و ترکیبی از حروف مقطعه قرآن و اسماء الهی نوشته شده است.

کلام آخر

این مقاله طبق درخواست تعدادی از مخاطبان ما تهیه شده است و سعی شد تا حد امکان به صورت خلاصه و مفید راجب اکثر موارد توضیح داده شود. در نهایت امیدواریم این مطلب مورد رضایت شما قرار گرفته باشد. اگر مورد خاصی در ارتباط با این مطلب هست میتوانید از طریق دیدگاه ها با ما در میان بذارید. همچنین اگر مطلب خاصی در ذهن شما عزیزان هست میتوانید برای ما بفرستید تا در صورت امکان در اولین فرصت آن را تهیه و منتشر کنیم.

در پایان پیشنهاد میکنیم اگر قصد خرید انگشتر نقره دارید از فروشگاه آنلاین جواهرمال دیدن فرمایید. جواهرمال انواع انگشتر نقره مردانه و همچنین انگشتر نقره زنانه را با ضمانت اصالت، تضمین قیمت و ارائه فاکتور ارائه میدهد. لازم به ذکر است کلیه سفارشات از طریق پست پیشتاز به صورت رایگان به سراسر کشور ارسال میگردد. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق راه های ارتباطی با پشتیبانی فروشگاه تماس حاصل فرمایید.

ویکی شیعه – انگشتر سلیمان

4.6 - 24 رأی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کپچا (با اعداد انگلیسی پاسخ دهید) *