مقالات عمومی

بهترین انگشتر برای چشم زخم چیست؟

بهترین انگشتر برای چشم زخم

چشم زخم یکی از پدیده‌هایی است که در قرآن و همچنین روایات به آن اشاره شده و برای رفع آن توصیه‌هایی مطرح شده. یکی از راه‌های رفع بلا استفاده از انگشتر‌ چشم زخم و زیورآلات خاص با سنگ یا نگین چشم زخم است. در این مقاله از وبلاگ جواهرمال سعی می‌کنیم در مورد انتخاب بهترین انگشتر برای چشم زخم شما را راهنمایی کنیم.

آیا چشم زخم حقیقت دارد؟

از قدیم باور به چشم زخم یا چشم نظر در میان فرهنگ‌های مختلف وجود داشته و با بررسی آثار قدیم هر فرهنگی، می‌توان آثاری از اعتقاد به چشم زخم یافت. در اسلام نیز اشاره‌هایی به چشم زخم شده و راه‌هایی برای دفع چشم زخم توسط معصومین پیشنهاد شده.

چشم زخم در قرآن

یکی از آیه‌هایی که به چشم زخم اشاره دارد آیه‌ی ۵۱ سوره‌ی قلم است:

«وَإِن یَکَادُ الَّذِینَ کَفَرُوا لَیُزْلِقُونَکَ بِأَبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ وَیَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ»

این آیه را در بیشتر خانه‌های ایرانی در قابی زیبا می‌توان یافت. بسیاری از افراد با همراه داشتن این آیه از قرآن خود را در برابر چشم زخم مصون می‌دارند.

چشم زخم در روایات

علاوه بر آیه‌ی سوره‌ی قلم، روایات متعددی از امامان ذکر شده که در مورد چشم زخم صحبت کرده‌اند.

روایت زیر از امام رضا بیان شده که شخصی از ایشان پرسید: آیا چشم زخم واقعیت دارد؟

ایشان فرمودند:آری ،هرگاه تو را چشم زنند،کف دستت را مقابل صورتت قرار ده و سوره حمد و قل هو الله احد و معوذتین را قرائت کن و هر دو کف را به صورتت بکش .خداوند تو را از گزند آن حفظ می کند. (مکارم الاخلاق ص 474)

 

انگشتر عقیق برای رفع چشم زخم

انگشتر عقیق برای رفع چشم زخم

انگشتر عقیق برای رفع چشم زخم

برای سنگ عقیق در آیات و روایت‌های اسلامی خواص متعددی ذکر شده که رفع بلا یکی از آنهاست. در ادامه برخی از حدیث‌های معصومین در مورد دفع بلا با سنگ عقیق آورده شده:

انگشتر عقیق در دست کنید که مایه برکت برای شما قرار داده شده است تا از بلاها و حوادث ایمن باشید. [حضرت علی (ع)]

همانا عقیق انسان را در مقابل هرگونه بلا و حادثه‌ای محافظت می‌کند. [امام صادق (ع)]

با توجه به این روایات می‌توان گفت انگشتر عقیق یمنی اصل یکی از گزینه‌هایی است که میتوانید به عنوان بهترین انگشتر برای چشم زخم در نظر بگیرید.

 

انگشتر فیروزه برای دفع چشم زخم

انگشتر فیروزه برای دفع چشم زخم

انگشتر فیروزه برای دفع چشم زخم

نگین انگشتر فیروزه یکی از سنگ های قیمتی است که در فرهنگ‌های مختلف با ارزش شمرده می‌شده و خاصیت‌هایی برای آن بیان شده. در روایات اسلامی نیز استفاده از این سنگ در زیورآلات توصیه شده و یکی از خواصی که برای آن بیان شده که از میان آنها می‌توان به دفع چشم زخم، رفع بلا و گرفتاری و حل شدن مشکلات اشاره کرد. بنابراین مخصوصا انگشتر فیروزه نیشابوری اصل نیز می‌تواند به عنوان بهترین انگشتر برای دفع چشم زخم، انتخاب مناسبی برای شما باشد.

 

انگشتر چشم زخم مردانه باباقوری

انگشتر باباقوری برای چشم زخم

انگشتر با سنگ یا نگین باباقوری

باباقوری در واقع نام یک سنگ خاص نیست، بلکه به هر سنگی که رگه‌هایی دایره‌ای داشته باشد باباقوری می‌گویند. اما آنچه که امروزه بیشتر به اسم سنگ باباقوری معروف است، سنگ عقیق است که طرح‌هایی دایره مانند دارد.

سنگ انگشتر عقیق باباقوری نیز مانند انواع دیگر عقیق خاصیت‌های متعددی دارد مانند رفع بلا و مشکل، که باعث شده انگشتر باباقوری برای چشم‌ زخم به گزینه‌ای پرطرفدار تبدیل شود. استفاده از سنگ باباقوری در انگشتر، می‌تواند سبب رفع چشم نظر شود. اگر به دنبال بهترین انگشتر برای دفع چشم زخم هستید، پیشنهاد می کنیم دسته بندی محصولات انگشتر عقیق باباقوری را نیز بررسی کنید. با توجه به شکل این نگین، انگشتر باباقوری بیشتر برای انگشتر چشم زخم مردانه کاربرد دارد.

 

انگشتر حدید برای چشم زخم

انگشتر حدید برای دفع چشم نظر

سنگ یا نگین انگشتر حدید

انگشتر حدید نیز یکی از موارد دیگری است که ائمه استفاده از آن را برای دفع چشم نظر توصیه کرده‌اند. سنگ حدید یا هماتیت از اکسید آهن تشکیل شده و با توجه به ترکیبی که دارد ممکن است به رنگ مشکی یا قهوه‌ای مایل به قرمز باشد. سنگ حدید به نام سنگ خون هم شناخته می‌شود. در صورتی که دعای هفت جلاله را همراه با انگشتر حدید برای چشم زخم همراه خود داشته باشید همیشه در امان خواهید بود. اگر انتخاب شما برای بهترین انگشتر مردانه برای چشم زخم، انگشتر حدید است، می‌توانید دسته بندی محصولات انگشتر حدید را بررسی کنید.

 

انگشتر چشم زخم زنانه زمرد

انگشتر زمرد برای چشم زخم

انگشتر زمرد برای چشم نظر

سنگ زمرد نیز یکی دیگر از نگین‌های گرانبهایی است که استفاده از آن در انگشتر باعث دفع چشم زخم می‌شود. این نگین سبز رنگ کمیاب خواص دیگری نیز دارد از جمله رفع فقر و معصومان استفاده از آن را توصیه کردند. بنابراین اگر به دنبال یک انگشتر چشم زخم زنانه یا مردانه زیبا و فاخر هستید، انگشتر زمرد اصل می‌تواند یک انتخاب مناسب باشد.

انتخاب بهترین انگشتر برای چشم نظر

تا این قسمت اطلاعاتی ارائه شد که به شما برای انتخاب بهترین سنگ برای چشم زخم را کمک می‌کند. علاوه بر انتخاب سنگ یا نگین انگشتر مناسب برای چشم زخم، دعاهایی نیز هستند که توصیه شده بر نگین انگشتر مردانه و همچنین انگشتر زنانه حک شوند.

انگشتر چشم زخم مردانه و زنانه شرف الشمس

انگشتر شرف الشمس برای رفع چشم زخم

یکی از این ادعیه، دعای شرف شمس است که بر روی نگین انگشتر عقیق زرد معروف به انگشتر شرف الشمس حکاکی می‌شود. از نظر اکثر علما انگشتر شرف الشمس برای چشم زخم و دفع بلاها برای آقایان و خانم ها بسیار مفید بوده و می‌تواند، محافظ بسیار مناسبی باشد.

دعای دیگری که می‌توان روی انگشتر حکاکی کرد، دعای حرز امام جواد است. همراه داشتن حرز امام جواد روی یکی از نگین‌های یکه برای رفع چشم زخم معرفی شد، می‌تواند اثر چشم زخم را برطرف کند.

در این نوشته سعی کردیم اطلاعات لازم را برای انتخاب بهترین انگشتر چشم زخم برای آقایان و خانم ها در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم که با انتخاب و خرید انگشتر نقره مناسب خود، از هر بلایی در امان باشید.

مقالات مرتبط پیشنهادی:
بهترین انگشتر برای رزق و روزی چیست

4.8 - 28 رأی

6 دیدگاه در “بهترین انگشتر برای چشم زخم چیست؟

 1. کاربر بدون نام گفت:

  از همه بهتر شرف الشمسه شک نکنید

  1. javahermall گفت:

   سلام، بله شرف الشمس بسیار مفید بوده و استفاده از آن بسیار توصیه شده است

 2. سمیه گفت:

  سلام ممنون از اطلاعات مفید شما

  1. javahermall گفت:

   سلام، ممنون، خوشحالیم مورد رضایت شما قرار گرفته

  2. بی کس گفت:

   شرف شمس به هرکسی نمیاد ویا باید انگشتر شرف شمس رابنام بزنی آن هم درسال یک روز است که بنام می‌زنند

دیدگاهتان را بنویسید