شاه مقصود و خواص بی نظیر آن | فروشگاه آنلاین جواهرمال
وبلاگ جواهرمال
خانه » وبلاگ » سنگ شناسی » شاه مقصود و خواص بی نظیر آن

شاه مقصود و خواص بی نظیر آن

خواص شاه مقصود

شاه مقصود:

شاه مقصود نام‌سنگی سبز و زردرنگ بوده که در میان همه افراد به‌ویژه مسلمانان از محبوبیت بالایی برخوردار است. بیشتر مصارف این سنگ ارزشمند در مبحث جواهرات و ساخت تسبیح و یا انگشتر مربوط می‌شود.

علاوه بر زیبایی به‌خصوص این کانی، خواص معنوی آن سبب شده تعداد افراد علاقه‌مند به این سنگ افزایش پیدا کند

اگرچه اغلب گفته می‌شود همه‌چیز نو و آکبند خوب است، اما این گفته در رابطه با شاه مقصود صدق نمی‌کند. تسبیح‌های شاه مقصود هر چه بیشتر کارکرده باشد، ارزشمندتر و گران‌تر می‌شوند. این به دلیل خاصیت این سنگ که هر چه بیشتر در دست باشد، براق‌تر و زیباتر می‌شود.

سنگ شاه مقصود در رنگ‌های مختلفی همچون سبز، زیتونی، قرمز، مشکی یافت می‌شود و ازاین‌بین هر چه مقدار زردی آن بیشتر باشد از ارزش بالایی نیز برخوردار می‌گردد.

شاه مقصود و خواص بی نظیر آن - 00 2 4 300x225

عوامل تاثیر گذار در قیمت گذاری شاه مقصود

علاوه بر رنگ چندین ویژگی دیگر در قیمت و ارزش‌گذاری این سنگ تأثیر مستقیم داشته که عبارت‌اند از:

شفافیت:

در تسبیح‌های شاه‌مقصود هر چه میزان شفافیت در سنگ شاه مقصود بیشتر باشد از ارزش بیشتری برخوردار خواهد بود. در تسبیح‌ها شفافیت به این معناست که نخی که از وسط مهرهای تسبیح عبور کرده مشخص باشد.

پاکی:

با توجه به اینکه هر گوهر طبیعی از کل کوه به دست می‌آید ممکن است دارای ناخالصی‌هایی باشد. پاکی به این معناست که نباید در داخل و یا سطح سنگ لکه‌های سیاه یا قهوه‌ای دیده شود.

تراش:

بر خلاف سایر تسبیح و جواهرات دیگر تراش سنگ شاه مقصود توسط دست انجام می شود که می‌بایست با نهایت دقت و ظرافت صورت گیرد. لازم به ذکر است نخ کردن تسبیح‌های شاه‌مقصود از ریز به درشت انجام‌شده و مهره‌های روبه‌رو یکدیگر می‌بایست تراش هم‌اندازه‌ای داشته باشند. هر چه هماهنگی و تراش بهتری در تسبیح‌ها ایجاد شود قیمت تسبیح نیز به‌مراتب بیشتر خواهد شد.

شاه مقصود و خواص بی نظیر آن - 00 4 300x225

جلا:

جلا به معنی براق بودن سطح مهره‌های تسبیح است؛ که هرچه براق‌تر باشد تسبیح گران‌تر و زیباتر خواهد بود. علت اینکه تسبیح شاه‌مقصود کارکرده گران‌تر از تسبیح آکبند هست دقیقاً همین ویژگی می‌باشد. سنگ شاه‌مقصود هرچه بیشتر در دست بچرخد براق‌تر و زیباتر و البته گران‌تر می‌شود.

رنگ:

در تسبیح‌های شاه‌مقصود می‌بایست کلیه دانه‌های تسبیح از بالا تا به پایین یکرنگ باشد. دو و یا چندرنگ بودن دانه‌های تسبیح موجب کاهش قیمت آن می‌شود.

معادن شاه مقصود:

سنگ شاه‌مقصود از معدن مختلفی به دست می‌آید که برخی از معادن قدیمی آن به اتمام رسیده است. همین موضوع موجب ارزشمندتر شدن سنگ این معادن می‌شود

متفرقه:

عوامل مختلف دیگری نیز هست که در قیمت‌گذاری تسبیح‌های شاه‌مقصود تأثیر بسیاری دارد که از اینم بین می‌توان به عدسی جداکننده تسبیح اشاره کرد که معمولاً توسط خود سازنده تسبیح تراشیده می‌شود.

شاه مقصود و خواص بی نظیر آن - 00 7 300x225

خواص تسبیح شاه مقصود:

محیط پیرامون ما همواره مملو از انرژی‌های مثبت و منفی بوده، جذب و دفع طیف‌های انرژی به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم بر احوالت زندگی روزانه ما تأثیرات بسیاری دارد.

از آثار جذب و دریافت انرژی مثبت می‌توان به آرامش، دفع تنش، کنترل داشتن بر شرایط، بهبود رفتارهای اجتماعی اشاره داشت. این موارد مسائلی هستند که هم در آئین‌های دینی و عرفانی به آن اشاره‌شده و هم دانشمندان با تحقیق در سال‌های اخیر به نتایج شگرفی دست پیداکرده‌اند که تائید کننده همین مسئله است.

شاه مقصود و خواص بی نظیر آن - 00 6 300x225

در ادامه به برخی از خواص سنگ شاه مقصود اشاره‌شده است:

 • ایجاد صلح و دوستی
 • رفع نگرانی و ایجاد آرامش
 • حفظ و ارتقا پاکدامنی
 • رونق بخشیدن به کسب‌وکار
 • افزایش قوای جسمانی
 • جذب انرژی‌های مثبت و دفع انرژی منفی
 • هماهنگی اعصاب
 • درمان افسردگی
 • اصلاح جریان خون
 • تحریک و تقویت حس چشایی
 • ایجاد حس شادمانی در خلق‌وخو
 • نیرو بخشیدن به ستون فقرات

شاه مقصود و خواص بی نظیر آن - 00 5 300x225

لطفـاً امتیــاز دهیــد ، سپـاس گذاریــم
اشتراک گذاری این نوشته
مطالب مرتبط پیشنهادی
محصـولات تخفیـــــف دار
Products On Discount
ساعت
دقیقه
ثانیه
لوگو جواهرمال

جواهرمال، معتبرترین فروشگاه آنلاین انگشتر، جواهرات نقره و سنگ های قیمتی با بیش از 50 سال تجربه و اعتبار (عرب اسدی)
سابقه درخشان، تجربه کافی و برخورد مناسب و در شأن مشتری از مولفه های این مجموعه می باشد که طی پنجاه سال اخیر وظیفه خود دانسته و رفت و آمد و خرید مداوم مشتریان و زائران امام رضا ، خود مؤید این موضوع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاه مقصود و خواص بی نظیر آن - pic popup well done
Order Tracking
پیگیری سفارشات

برای پیگیری سفارش، لطفا شماره سفارش و آدرس ایمیل خود را در کادرهای زیر وارد کرده و دکمه پیگیری را فشار دهید. شماره سفارش از طریق رسید و ایمیلی که به شما ارسال شده در اختیارتان قرار گرفته است.