مقالات عمومی

سنگ راف چیست؟ خواص برخی از انواع آن

معنی سنگ راف چیست و توضیح خواص برخی از انواع آن

معنی سنگ راف چیست ؟ به سنگ‌هایی که در بستر رودخانه به‌وسیله آب شسته شده یا از معدن استخراج می‌شوند «سنگ راف» می‌گویند. سنگ راف شکل طبیعی و دست نخورده‌ای دارند که توسط تراشکاران ماهر تراشیده می‌شوند. سنگ تراش نخورده راف اشکال مختلفی دارد که از رایج‌ترین‌های آنها می‌توان به اشکال هندسی یا شاخه‌ای اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر با انواع سنگ راف و خواص آن در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

کاربرد سنگ راف چیست و چه فوایدی دارند

مهم‌ترین وجه تمایز سنگ راف «شکل خاص و منحصر به فرد آن» است. که بستگی به شکل و قرار گرفتن اتمی آن دارد. گاهی بصورت شاخه ای و یا هندسی نیز دیده میشود. اغلب افراد از سنگ راف برای دکور خانه استفاده می‌کنند. همچنین افرادی که کلکسیون‌ سنگ‌های مختلف دارند طرفداران ویژه آن هستند. به طور کلی سنگهای راف و تراش نخورده در کشورهای مختلف جهان محبوبیت دارند.

قیمت سنگ های راف چقدر است

قیمت سنگ های راف به چند عامل زیر بستگی دارد:

 • معدنی که سنگ راف از آن استخراج می‌شود
 • تولیدکننده سنگ راف
 • اندازه سنگ
 • نوع سنگ
 • روش فروش
 • و …

خواص انواع سنگ راف چیست

سنگهای راف و یا خام گونه‌های متنوعی دارند. هر کدام از آن‌ها دارای رنگ و خاصیت منحصر به فردی است. از انواع سنگ راف می‌توان به سنگ راف عقیق، سنگ راف کوارتز، سنگ راف آمیتیست و … اشاره کرد. که در ادامه به خواص برخی از نمونه های انواع سنگ راف که معروف تر هستند نیز اشاره می کنیم.

سنگ راف آمیتیست

این سنگ که از خانواده کوارتز است به دلیل ترکیبات خاص خود رنگ خیره کننده‌ای دارد. این گوهر نایاب معمولاً برای قرارگیری در دکور یا ساخت زیورآلات استفاده می‌شود. از رایج‌ترین خواص سنگ راف آمیتیست می‌توان به «پاکسازی روانی آن» اشاره کرد. افرادی که در خواب کابوس می‌بینند یا قصد ترک کردن عادت‌های نادرست خود را دارند، می‌توانند از آن استفاده کنند. برخی از افراد تمایل دارند آن را به همان شکل طبیعی داشته باشند و یا در جواهرات خود از آن استفاده کنند.

سنگ راف آمیتیست چیست

تندیس زیبای سنگ راف آمیتیست

از سایر خواصی که برای این سنگ راف زیبا میتوان گفت:

 • ترک عادات ناپسند
 • تقویت اراده
 • کاهش دردهای میگرنی، حمله‌های عصبی
 • از بین بردن انرژی‌های منفی
 • افرادی که به دنبال کاهش تشویش و افزایش آرامش ذهنی خود هستند، می‌توانند از سنگ راف آمیتیست در محل کار یا اتاق خود استفاده کنند.

سنگ راف عقیق

مهم‌ترین ویژگی که افراد را به انتخاب این سنگ ترغیب می‌کند جنس عقیق آن است. اتفاقاً بیشترین پرسش و درخواست مشتریان ما در رابطه با همین که سنگ راف عقیق چیست و چه خواصی دارد بوده که در مقاله ای سنگ عقیق به طور کامل و جامع توضیح داده شده است. از مهم‌ترین خواص سنگ راف عقیق می‌توان به افزایش اعتماد به نفس، رزق و روزی، خوش شانسی، شجاعت، سلامتی و آرامش اشاره کرد.

سنگ تراش نخورده و یا راف عقیق با خواص فراوان

تندیس دکوری سنگ راف عقیق

سنگ راف کوارتز

یکی از سنگ های قیمتی جهان «سنگ کوارتز» است. این سنگ به سنگ قدرت شهرت دارد. در نقاط مختلف دنیا سنگ کوارتز را به نام کریستال جهانی می‌شناسند. احتمالاً اگر عبارت سنگ راف کوارتز چیست را در اینترنت جستجو کرده باشید به غیر از معنی سنگ راف با اشکال مختلف آن و تصاویر مختلفی رو به رو شده اید. زیرا سنگهای کوارتز رنگ‌های مختلفی دارند و اشکال آن‌ها با توجه به درجه حرارتی که هنگام شکل‌گیری به آن‌ها وارد می‌شود متفاوت است.

انواع سنگ خام و یا راف کوارتز برش نخورده

تندیس تزئینی سنگ راف کوارتز

از خواص سنگ راف کوارتز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انعکاس انرژی‌های روحانی به سمت بدن
 • تعادل چاکرای هفتم
 • افزایش تمرکز و توانایی‌های ذهنی
 • پاکسازی روح انسان
 • دفع انرژی‌های منفی

سنگ راف تورمالین

سنگ راف و تراش نخورده تورمالین یکی از سنگ‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای است که خواص درمانی دارد. این سنگ به محافظ بودن شهرت دارد. سنگ تورمالین علاوه بر اینکه احساسات و هیجانات افراد را متعادل می‌کند باعث پاکسازی انرژی‌های منفی از محیط اطراف آن‌ها می‌شود. از مهم‌ترین معادن استخراج آن می‌توان به معادن بروجرد، منطقه خاش سیستان و بلوچستان، سنندج و سیرجان در ایران و نیز کشورهای موزامبیک، جمهوری مالاگاسی، برمه، آنگولا، سریلانکا، استرالیا، آمریکا، روسیه، هند، تایلند، زیمبابوه، تانزانیا یا سوئیس اشاره کرد.

کلام آخر و نتیجه گیری

در این مقاله به دو سؤال اساسی «سنگ راف چیست و چه خواصی دارد» پرداختیم. در حقیقت معنی سنگ راف همان سنگ تراش نخورده و طبیعی بود. سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی معمولاً به‌ صورت راف کاربرد زیادی جز موارد ذکر شده ندارند و بعد از برش و تبدیل شدن به شکل دلخواه در زیورآلات بیشتر قابل استفاده می‌شوند.

منابع :

سنگ عقیق و خواص درمانی آن – جواهرمال

خواص سنگ آمیتیست – جواهرمال

سنگ کوارتز و خواص بی نظیر آن – جواهرمال

تورمالین و خواص بی نظیر آن – جواهرمال

توضیح سنگ راف – سایت جم زوم

4.2 - 18 رأی

دیدگاهتان را بنویسید