مقالات عمومی

سنگ ماه تولد چیست؟ خواص، فواید و جدول سنگ های ماه تولد

سنگ ماه تولد چیست

سنگ ماه تولد ( Birthstones ) موضوعی نیست که امروزه به آن اشاره شده باشد بلکه استفاده از آن از گذشته‌های دور به‌منظور بهبود کیفیت زندگی، مرسوم بوده است. باور بر این است که استفاده از سنگ و گوهر‌هایی که با جسم و روح انسان هم‌خوانی دارند، تا حد زیادی موجب افزایش انرژی‌های درونی می‌شود. کاربرد اصلی این سنگ‌ها، تبدیل، تقویت و تبادل انرژی بین انسان و طبیعت است، در واقع سنگ های ماه تولد به‌عنوان یک رابط انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما در این مقاله به خواص و فواید سنگ ماه تولد مختص متولدین هر ماه پرداخته‌ایم و همچنین یک جدول سنگ ماه تولد آماده کرده ایم. شما متولد چه ماهی هستید؟ آیا اصلاً میدانبد سنگ ماه تولد چیست و کدام سنگ ها مختص شماست؟ اگر دنبال پاسخ هستید، با ما همراه باشید.

لیست سنگ های ماه تولد مخصوص متولدین هر ماه

همه افراد، سنگ‌ ماه تولد مخصوص به خودشان را دارند که با حالات روحی و جسمی آنان هم‌سو است. در ادامه به بررسی سنگهای متولدین هر ماه به ترتیب می پردازیم. در صورتی که به دنبال پاسخ سریع و خیلی مختصر در رابطه با نام سنگهای مختص هر ماه هستید، میتوانید به جدول سنگ های ماه تولد در انتهای مقاله مراجعه کنید.

سنگ ماه تولد فروردین

سنگ هایی نظیر الماس، گارنت، جاسپر، سنگ خون، توپاز زرد، آکوامارین، عقیق سرخ و یاقوت سرخ، از جمله سنگ های متولدین فروردین است که به توضیح ویژگی‌های برخی از آن‌ها می‌پردازیم‌.

سنگ ماه تولد فروردین

سنگهای متولدین ماه فروردین

خواص سنگ الماس

این سنگ از سیاره مریخ، انرژی دریافت کرده و برای فرد استفاده‌کننده ارسال می‌کند. استفاده از سنگ الماس باعث ایجاد محبت بین زن و شوهر می‌شود، قدرت اراده و انتخاب را افزایش می‌دهد، افسردگی و ناراحتی را از بدن فرد می‌راند و همچنین حافظه را تقویت می‌کند.

خواص سنگ جاسپر

این سنگ بسیار آرامش‌بخش است، بین روح و روان انسان تعادل ایجاد می‌کند، موجب افزایش بردباری و رانده‌شدن افکار شیطانی از فرد می‌شود.

خواص سنگ توپاز زرد

این سنگ زرد‌رنگ، نیروهای هستی را متحد می‌کند و استفاده از آن برای فرد آرامش و انرژی‌درمانی در پی دارد. توپاز زرد یک ابزار درمان برای احساسات است، همچنین موجب ایجاد عزت ‌نفس و رانده‌شدن احساس ترس و استرس از فرد می‌شود.

خواص سنگ آکوامارین

آکوامارین در تلاش است تا دشمنی‌ها را به دوستی تبدیل کند و باعث احیای عشق بین همسران شود.

سنگ ماه تولد اردیبهشت

سنگهایی نظیر زمرد، گارنت، مالاکیت سبز، آونتورین، فیروزه، یاقوت کبود، کهربا، سنگ مرجان و کوارتز صورتی، سنگ های مختص متولدین ماه اردیبهشت هستند که به شرح خواص بعضی از آن‌ها می‌پردازیم.

سنگهای متولدین اردیبهشت

سنگهای متولدین ماه اردیبهشت

خواص سنگ زمرد

زمرد سنگ متولدین اردیبهشت است که از سیاه ونوس انرژی می‌گیرد. رنگ سبز زیبای زمرد، موجب بهبود عملکرد خلاقیت در افراد می‌شود. سنگ عاطفی زمرد به روابط عاشقانه صمیمیت می‌دهد، افکار شیطانی را از فرد دور نگه می‌دارد، همچنین زایمان را راحت و دندان‌ها را تقویت می‌کند.

خواص سنگ گارنت

این سنگ موجب افزایش اعتماد به نفس و داشتن خوابی آرام می‌شود. همچنین خاصیت ضد افسردگی دارد و از پیشرفت سرطان در مراحل ابتدایی جلوگیری می‌کند.

خواص سنگ یاقوت کبود

یاقوت کبود عملکرد غده تیروئید فرد را تقویت می‌کند؛ با از بین ‌بردن ترس و استرس، آرامش ذهنی ایجاد می‌کند. همچنین عروق خونی را تقویت و جریان خون را تنظیم می‌کند.

خواص سنگ کوارتز صورتی

کوارتز با رنگ صورتی ملایم، انرژی ملایمی را به سوی فرد می‌فرستد. این سنگ مرهمی است برای افرادی که دچار شکست‌های عاطفی شده‌اند. استفاده از آن احساسات منفی را دور و احساساتی نظیر عشق و آرامش را ساطع می‌کند.

سنگ ماه تولد خرداد

سنگهایی نظیر مروارید‌، یاقوت سفید، ‌سنگ مون استون، سیترین‌، زمرد‌، چشم ببر‌، کریزوپراس و الکساندریت، سنگهای متولدین سومین ماه سال هستند که اکنون خواص بعضی از آن‌ها را برمی‌شماریم.

سنگ های ماه تولد خرداد

سنگهای ماه متولدین خرداد

خواص سنگ مروارید

مروارید سنگ اصلی خردادی‌ها است که موجب انرژی درمانی در این افراد می‌شود، همچنین این سنگ انرژی‌های منفی درونی افراد را به خود جذب می‌کند.

خواص مون استون یا سنگ ماه‌

سنگ ماه یا مون استون‌ که از سیاره ماه انرژی دریافت می‌کند، جهت خنک‌کردن و آرامش‌بخشیدن به فرد،‌ ترقی روح انسان، ایجاد وحدت بین همسران و درمان بیماری صرع استفاده می‌شود.

خواص سنگ چشم ببر

این سنگ در خردادی‌ها موجب رهایی از ترس و استرس، فشار خون بالا، مشکلات قلبی و عروقی و تنگی نفس و آسم می‌شود. همچنین استفاده از سنگ چشم ببر، به ایجاد تمرکز ذهنی در افراد کمک می‌کند.

خواص سنگ الکساندریت

جواهر کم‌یاب و ارزشمند الکساندریت که جزو گران قیمت ترین سنگهای قیمتی نیز محسوب میشود، موجب افزایش عشق‌، روراستی‌، تعهد، افزایش عمر‌ و بهبود اراده می‌شود‌. الکساندریت خوشبختی‌، شادی و عشق را جذب خود می‌کند.

خواص سنگ سیترین

این سنگ بیانگر صلح و دانش است. سیترین دو نوع روشن و تیره دارد که نوع اول آن آگاهی فرد را روشن می‌کند و نوع دوم آن افکار شیطانی و منفی را از فرد دور می‌کند.

سنگهای ماه تولد تیر ماه

سنگ‌های تیر ماهی‌ها شامل یاقوت سرخ‌، زمرد‌، اوپال‌، سنگ ماه و مروارید است. تمام سنگ‌های متولدین تیر، قدرت‌ نجومی بسیار بالایی دارند که برای افرادی که از آن‌ها استفاده می‌کنند، خاصیت انرژی‌درمانی دارد. در این قسمت، تنها به خواص سنگ یاقوت سرخ که اصلی‌ترین سنگ تیرماهی‌هاست، می‌پردازیم.

سنگ ماه متولدین تیر

سنگ های متولدین ماه تیر

خواص سنگ یاقوت سرخ

در بین سنگ های قیمتی یاقوت سرخ مشهور است به بخت آوری، به همین جهت در زیورآلات و تولید تاج‌ها از آن زیاد استفاده می‌شود. این سنگ برای جریان خون و قلب مفید است، سیستم ایمنی بدن را نیرو می‌بخشد، بی‌حسی بدن را از بین می‌برد و زایمان را ساده می‌کند.

سنگهای ماه تولد مرداد

سنگ‌های متولدین ماه مرداد، زبرجد، اونیکس، بلور کوارتز، عقیق سلیمانی سیاه، تورمالین، توپاز طلایی و الماس است. خواص سنگ های ماه تولد مردادی ها، بدین شرح است.

سنگهای ماه تولد مرداد

سنگهای تولد ماه مرداد

خواص سنگ زبرجد

این سنگ درخشان و ارزشمند مهم‌ترین سنگ ماه تولد مردادی‌ها است. زبرجد قلب را تقویت و به آن نیرو می‌بخشد، ناراحتی‌های قلبی و احساس غم و افسردگی را از بین می‌برد، موجب ایجاد عشق و بصیرت و همچنین موجب تصفیه و ایجاد تعادل در جسم می‌شود.

خواص سنگ تورمالین

تورمالین زیبا در رنگ‌های قرمز، سبز‌، صورتی‌ و بنفش که بسیار کمیاب است، وجود دارد. تورمالین سبز موجب ایجاد آرامش و تعادل در ذهن می‌شود. همچنین این سنگ یک درمان قوی برای بیماری‌های قلبی، آسم و فشار خون به‌شمار می‌رود. تورمالین صورتی، قرمز و بنفش نیز موجب تقویت ایثار و بینش افراد می‌شوند؛ استرس، غم و نگرانی را از بین می‌برند و عشق را در افراد تقویت می‌کنند.

خواص سنگ اونیکس

اونیکس موجب سهولت در ترک عادات بد می‌شود و نیروی فیزیکی افراد را افزایش می‌دهد.

سنگ های ماه تولد شهریور

به معرفی سنگهای مخصوص تولد ماه شهریور رسیدیم. این‌سنگ‌ها نظیر یاقوت کبود‌، لاجورد، ‌یشم سبز‌، جاسپر‌، عقیق خزه‌ای‌، کارنلین‌، زیرکن و سیترین هستند که در این‌جا برخی از خواص آن‌ها را شرح می‌دهیم.

سنگ تولد متولدین ماه شهریور

سنگهای ماه تولد شهریور

خواص سنگ یاقوت کبود

این سنگ اصلی‌ترین سنگ شهریوری‌ها است. استفاده از یاقوت کبود در فرد امنیت ایجاد می‌کند، افکار منفی و شر دشمنان را می‌راند، موجب آسایش ‌خاطر می‌شود، حافظه را تقویت، برکت را زیاد و عشق را مستحکم می‌کند.

خواص سنگ یشم سبز

استفاده از یشم سبز زیبا برای فرد ثروت، عمر طولانی، خودکفایی و روشن‌فکری در پی دارد. همچنین ذهن را از تنش‌های روزمره دور می‌سازد و موجب خوش‌شانسی و جذب دوست می‌شود.

خواص سنگ عقیق خزه‌ای‌

این عقیق ارزشمند برکت را زیاد و نیازها را برآورده می‌کند، اندوه را می‌زداید و به فرد انرژی برای کار و فعالیت می‌دهد. عقیق شجر یا خزه‌ای نماد ثروت است و استفاده از آن عمر را طولانی می‌کند.

خواص سنگ کارنلین

کارنلین آرامش را جایگزین افسردگی می‌کند، موجب رانده‌شدن افکار پلید و منفی از فرد می‌شود و انرژی بدن را به تعادل می‌رساند.

سنگ ماه متولدین مهر ماه

سنگ‌های اوپال، زبرجد‌، لاجورد‌، یاقوت کبود و عقیق سنگ‌های متولدین ماه مهر هستند که در این‌جا خواص بعضی از آن‌ها را شرح می‌دهیم.

سنگ های متولدین مهر

سنگهای تولد ماه مهر

خواص سنگ اوپال

اوپال اصلی‌ترین سنگ متولدین ماه مهر است که خلاقیت و حافظه را تقویت می‌کند، در مقابله با امراض مفید است، در افرادی‌که به بیماری‌های سخت دچارند ایجاد انگیزه می‌کند و استفاده از آن خوشبختی و شادی در پی دارد. جواهر ارزشمند اوپال، در رنگ‌های زیبای رزگلد‌، سفید و مشکی موجود است.

خواص سنگ لاجورد

گوهر آبی لاجورد معروف است به تسکین سردرد. همچنین فشار خون بالا را درمان و انرژی‌های درون و بیرون بدن را هماهنگ می‌کند. استفاده از لاجورد موجب برقراری صلح می‌شود.

سنگ ماه متولدین آبان

از جمله سنگ‌های متولدین آبان ماه، بریل، توپاز‌، آکوامارین، یاقوت سرخ‌، اشک آپاچ، سنگ مرجان‌، و ابسیدین هستند که از سیارات اورانوس و مریخ انرژی می‌گیرند. فواید و خواص برخی از این سنگ‌ها عبارتند از:

سنگهای متولدین آبان

سنگ های متولدین ماه آبان

خواص سنگ بریل:

بریل زیبا و محبوب، ایمان به خدا و توانایی‌های معنوی فرد را تقویت می‌کند و همچنین موجب ایجاد آرامشی عمیق می‌شود.

خواص سنگ توپاز

این جواهر قدرتمند، موجب محافظت در مقابل آسیب‌ها، تقویت‌شدن توانایی‌های معنوی، بالا بردن هوش و خلاقیت، ایجاد محبت و موفقیت می‌شود. توپاز نماد ثروت و عشق واقعی است.

خواص سنگ اشک آپاچی

از این سنگ برای رهایی از اندوه و کاهش استرس استفاده می‌شود. همچنین بخشندگی را در افراد، افزایش می‌دهد. اشک آپاچی موجب جذب بهتر ویتامین‌ها، به‌ویژه ویتامین‌های C و D می‌شود.

خواص سنگ ابسیدین سیاه

این سنگ ارزشمند سدی است در برابر امواج منفی. همچنین دافع حمله‌های روانی، ترس و استرس است. ابسیدین سیاه درمان خوبی برای مشکلات مفصلی و دردهای عضلانی است.

سنگهای ماه تولد آذر

از جمله سنگهای متولدین ماه آذر، فیروزه‌، توپاز زرد و آبی‌، آمتیست، یاقوت سرخ و زرد‌ و بریل هستند. این سنگ‌ها انرژی خود را از سیاره مشتری دریافت و به سوی متولدین آذر ماه ارسال می‌کنند‌. شرح خواص و فواید سنگ های ماه تولد آذری ها، به این قرار است:

خواص سنگ های ماه تولد آذری ها

سنگهای تولد ماه آذر

خواص سنگ فیروزه

فیروزه اصلی‌ترین سنگ آذرماهی‌ها است که موجب آسان ‌شدن افکار عمیق، موفقیت در قدرت، رهایی از افکار پلید و منفی، رانده‌ شدن فقر، ایجاد خرسندی در فرد، بیداری نیرو و کمک به انرژی‌های درونی و شفای بیماری‌هایی نظیر دردهای عضلانی و سردرد می‌شود.

خواص سنگ یاقوت زرد

اگر یاقوت زرد روی انگشتر نشانده و به انگشت اشاره پوشانده شود، به بیشترین حد اثربخشی خود می‌رسد. استفاده از این سنگ، برای فرد نیل به ثروت، شهرت و موفقیت را در پی خواهد داشت.

خواص سنگ توپاز آبی

توپاز آبی توانایی‌های روانی و کلامی را زیاد می‌کند. همچنین این سنگ زیبا و محبوب، موجب بالا بردن سطح تمرکز در امور خارجی می‌شود.

سنگ های ماه تولد دی

از جمله سنگ های تولد ماه دی، گارنت، عقیق، یاقوت سرخ، اونیکس و لاجورد هستند. این سنگ‌ها انرژی را از سیاره زحل دریافت و به دی ماهی‌ها ارسال می‌کنند. به خواص و فواید برخی از این سنگ‌ها می‌پردازیم.

خواص سنگهای تولد ماه دی

سنگهای ماه تولد دی

خواص سنگ گارنت

در مورد خواص سنگ گارنت پیش‌تر توضیحاتی دادیم، اما از آنجا که گارنت از سنگ‌های اصلی برای متولدین دی ماه است، در ادامه توضیحات بیشتری ارائه می‌کنیم. گارنت علاوه بر خاصیت آرام‌بخش بودن و ضد افسردگی، تصفیه‌‌کننده‌ای عالی برای خون، قلب و ریه است. این سنگ موجب جذب بهتر ویتامین‌ها به بدن می‌شود و انرژی‌های مثبت را جایگزین انرژی‌های منفی می‌کند. همان‌طور که در قبل هم گفتیم، استفاده از سنگ گارنت برای بیمارانی که به‌تازگی مبتلا به سرطان شده‌اند، مفید است.

خواص سنگ عقیق

این سنگ موجب پاک‌سازی قلب و عروق می‌شود و به گردش خون کمک می‌کند. همچنین تقویت حافظه و بالا رفتن تمرکز در فرد را به‌ دنبال خواهد داشت. عقیق که نماد شفا‌بخشی و بخت‌آوری است، در داشتن خوابی آرام نیز موثر است.

سنگ های ماه تولد بهمن

سنگهای مربوط به متولدین بهمن ماه، آمتیست‌، گارنت‌، جاسپر زرد‌، عقیق سبز‌، فیروزه‌، سوژیلیت و اوپال هستند که انرژی زیادی از سیاره اورانوس می‌گیرند و آن‌ را به سوی متولدین ماه بهمن ارسال می‌کنند. فواید و خواص برخی از این سنگ‌ها، به این قرار است:

خواص سنگ ماه تولد بهمن

سنگ های ماه متولدین بهمن

خواص سنگ آمیتیست

آمیتیست اصلی‌ترین سنگ متولدین بهمن ماه است که به پاک‌سازی روانی و تعادل انرژی در بدن کمک می‌کند. این سنگ موجب می‌شود افراد عادات بد را آسان‌تر و سریع‌تر کنار بگذارند و همچنین بهتر است آنهایی که خوابی آشفته دارند، با داشتن سنگ آمیتیست خوابی آرام را برای خود به ارمغان بیاورند.

خواص سنگ جاسپر زرد

افراد استفاده‌کننده از جاسپر زرد، می‌توانند از انرژی بی‌کران خورشید استفاده کنند و از این طریق نشاط را به زندگی خود بیاورند. این سنگ با کاهش ترس و استرس، موجب آرامش و داشتن ذهنی پاک می‌شود. جاسپر زرد همچون آدرنالین، انرژی را تقویت و آن را در بدن متعادل می‌سازد. جاسپر، برای صاحب خود خوشبختی می‌آورد‌.

خواص سنگ سوژیلیت

سوژیلیت برای افراد رنج‌دیده بسیار مناسب است، چراکه به همراه داشتن آن رنج را دور می‌کند. این سنگ موجب رهایی افراد از انرژی‌های منفی، سرخوردگی، احساس ترس و استرس می‌شود. همچنین سوژیلیت بهبود سردرد و میگرن را در پی خواهد داشت.

سنگهای ماه تولد اسفند

و اما در آخر، نوبت می‌رسد به متولدین آخر زمستان. سنگ‌های آکوامارین، یشم، سنگ خون، آمیتیست، یاقوت سرخ و کبود و بلور کوارتز، از سنگ های متولدین ماه اسفند به‌شمار می‌آیند که انرژی خود را از سیاه سرد نپتون دریافت و به متولدین ماه اسفند ارسال می‌کنند. شرح فواید و خواص سنگ های ماه تولد برخی از آنها ، به این صورت است:

فواید سنگ ماه تولد اسفند

سنگهای متولدین اسفند ماه

خواص سنگ آکوامارین

آکوامارین یعنی دریای آب و چون عنصر اصلی ماه اسفند آب است، آکوامارین اصلی‌ترین سنگ این ماه محسوب می‌شود. افرادی که از این سنگ استفاده می‌کنند، مورد ‌احترام سایرین قرار دارند. همچنین استفاده از آن، موجب ایجاد شجاعت و توانایی ریسک در فرد می‌شود. افرادی که از آکوامارین استفاده می‌کنند، اغلب کارهای خود را با عزت ‌نفس به‌پیش می‌برند. آکوامارین ذهن را پرورش می‌دهد و در حقیقت نوعی محرک روانی است.

خواص سنگ خون

به ‌دلیل مشاهده قسمت‌های قرمز رنگ در تکه‌های کوچک این نوع سنگ، ‌آن‌ را سنگ خون نامیده‌اند. باور بر این است که این سنگ موجب جذب ثروت می‌شود و تاجران به منظور جذب پول بیشتر، آن ‌را در گاوصندوق‌شان نگه‌داری می‌کنند. همچنین سنگ خون صاحبش را از فریب و نیرنگ حفظ می‌کند.

جدول سنگ های ماه تولد

همانطور که در جدول سنگ ماه تولد هم می‌بینید، در مقابل هر ماه، لیست نام سنگهای مربوط به آن ماه نوشته شده است. همچنین میتوانید برای مشاهده فواید و خواص هر سنگ مرتبط با ماه تولد خود، به دسته بندی مقالات سنگ شناسی مراجعه کنید.

جدول سنگ های ماه تولد

جدول سنگهای ماه تولد

جمع بندی و کلام آخر

همان‌طور که حتماً تا به‌حال متوجه شده‌اید، سنگ‌های زیادی در طبیعت وجود دارند که هر یک دارای خواصی خاص هستند. طبق پژوهش‌های انجام شده، خواص این سنگ ها با ماه تولد افراد ارتباط دارند. سنگ‌ها رابطی هستند بین افراد و انرژی کیهانی. در این مقاله، به توضیح سنگهای متولدین هر ماه و فواید آن‌ها پرداختیم. اکنون حتماً می‌دانید سنگ ماه تولد چیست و چه خواصی دارند. در پایان از شما عزیزان خواهشمندیم تا نظر خود را در رابطه با این مقاله در قسمت دیدگاه ها برای ما ثبت نمایید، و چنان چه از نظر شما اشتباهی در لیست سنگهای این مقاله وجود دارد میتوانید با ارسال جدول سنگ ماه تولد مورد نظر خود برای ما به تصحیح آنها کمک کنید.

3.6 - 22 رأی

دیدگاهتان را بنویسید